Hydrafacial Uygulama Şekli

3 aşamalık prosedürden oluşur. İlk aşamada; cilt tipine uygun temizleyici solüsyon seçilerek cildin temizlenmesiyle başlar, gözeneklerin yumuşatılarak cihaz yardımıyla temizlenmesiyle devam eder. İkinci aşamanın hedefi cildi beslemektir. Yine cilt tipine ve cilt problemlerine uygun seçilen tonik ile gözeneklere vitamin takviyesi uygulanarak, radyofrekans başlığının sağladığı hafif sıcaklıkla cilde yedirilip harekete geçirilirler. Bu aşama cilt altındaki kollajen yapıyı da aktif hale getirir. Son aşama şoklama işlemidir. Cihazın buz başlığı cilt üzerine gezdirilerek, bir önceki aşamada radyofrekans başlığının sıcaklığı ile cilt altına nufüz ettirilen vitaminler üzerinde şok etkisi yaratılır, cilde hapsolmaları sağlanır.

Uygulamasında neler yapılır?

Temizleme; cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir.

Sıvı-dermabrazyon; vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır. 

Leke, akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır.

Serum uygulanması; sivilce, leke yada kırışıklıklar gibi ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır. 

Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır.

Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led bakımında elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.

Hangi durumlarda etkilidir?

Hydrafacial cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne bakımında mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Ciltteki problemlere göre her yaş grubuna uygulanabiliyor.

Haftada 1 kez olmak üzere, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonrasında güzel sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

 Cildin ihtiyacı olan tüm bakımı sağlıyor

Bu işlemde kullanılan “vortax” teknolojisi basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cilt, ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırılmakta ve mikro düzeyde soyulmaktadır. Cildin problemine göre uygun serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt tonu düzensizlikleri, lekelere bakım yapılmaktadır. Aynı zamanda cilde hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar verilerek cilt korunmakta ve daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlanmaktadır. Vakumlama sistemi ile serumlar, renk açıcı ve anti aging solüsyonlar direkt derinin altına verilmektedir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat